FABRİKA VE İŞ YERLERİNDE PERİYODİK SAĞLIK TARAMALARI

İş Kanunu ve İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği çerçevesinde işyerlerinin riskleri doğrultusunda yaptırmaları gereken İşe Giriş Tetkikleri,Solunum Fonksiyon Testleri, İşitme Testi, Akciğer Filmleri, Kan Ve İdrar Testleri ile diğer tetkikler tecrübeli ekibimizce, donanımlı araçlar kullanılarakİşyerlerinde hızlı ve doğru bir şekilde çalışılmaktadır. Sonuçlar konu uzmanları tarafından titizlilikle değerlendirilmektedir.

 • Akciğer Grafisi: TAEK ruhsatlı, özel olarak hazırlanmış araç içerisinde İşyerinde çekilen filmler Radyolog tarafından değerlendirilmektedir.

 • İşitme Testi: Çalışanların işitme seviyelerindeki olası bir kaybı saptamak amacıyla özel yalıtımlı ve kalibrasyonlu kabinde yapılan işitme testi, Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı tarafından değerlendirilmektedir.

 • Solunum Fonksiyon Testi: Özellikle gaz, toz ve buhara maruziyet sonucu gelişen meslek hastalıklarının değerlendirilmesi ve takibinde en önemli olan bu test İşyerinde yapılmaktadır. Test, Göğüs Hastalıkları Uzmanı tarafından değerlendirilmektedir.

 • Tam Kansayımı: Genel sağlık durumunun saptanması ve anemi gibi çeşitli bozuklukların taraması amacıyla yapılan kan sayımı Biyokimya veya Mikrobiyoloji Uzmanı tarafından değerlendirilmektedir.

 • İdrar Tahlili: Böbrek ve idrar yolları ile ilgili hastalıkların tanısı için yapılan İdrar Tahlili, Biyokimya veya Mikrobiyoloji uzmanları tarafından değerlendirilmektedir.

 • Kanda Eser Element Tayin Testleri: kimyasal maddeler, solvent ve benzeri maddelere maruz kalan işçiler için gerekli olan Kurşun, Kadmiyum, Koproporfirin ııı, Kolinesteraz, Karboksi hemoglobin, Fenol gibi testler özenle çalışılarak Biyokimya Uzmanı tarafından rapor edilmektedir.

 • Portör Tetkikleri: Gıda ile uğraşanların düzenli olarak yaptırmaları gereken bu testler laboratuvarımızda titizlikle değerlendirilen testlerdendir. Bu kapsamda Burun, Boğaz, Gaita Kültürleri ile dışkı incelemeleri Mikrobiyoloji Uzmanları tarafından yapılmaktadır.

İşyerleri için hazırlamış olan Genel Check Up Tarama Programımız birçok yönetici tarafından beğenilmekte ve uygulanmaktadır. Bu program dâhilinde yoğun iş temposu nedeniyle muayene imkanı bulamayan yöneticiler için tüm vücut sistemler gözden geçirilmektedir.

Diğer Resimler

Yayınlanma Tarihi: 20 Eki 2012 - 10:44

BİZE ULAŞIN

TEST SONUCUNUZUÖĞRENMEK İÇİN,

Hakkımızda

1988 yılından beri Adana’da faaliyet gösteren Bir-Lab Laboratuvarında en güncel testler, en ileri teknoloji ile kalite standartlarına uygun olarak hizmetinize sunulmaktadır. Laboratuvarımızda Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hormon ve Seroloji testleri deneyimli uzmanlar tarafından çalışılmakta ve değerlendirilmektedir. Sonuçlar en kısa zamanda raporlanarak, hastalarımıza ya da doktorlarına ulaştırılmaktadır. Ayrıca Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile iş birliği yapılarak İş Sağlığı ve İşçi Güvenliği Tetkikleri…

Devamı...

HABERLER/DUYURULAR

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

 • ADRES Gazipaşa Bulvarı 63005 Sokak
  Ferah Apt. Kat 3 Seyhan/ADANA
  (Celalettin Sayhan İlkokulu Sokağı
  Gazipaşa MADO Karşısı)
 • TELEFON 0322 457 46 46
  0533 481 05 82
 • FAKS 0322 459 33 94
Harita